Od 20 lat wspieramy utalentowanych uczniów i studentów z całej Polski. Fundujemy stypendia finansowe, rzeczowe, organizujemy wakacyjne spotkania i warsztaty, pomagamy na bieżąco w problemach pojawiających się na edukacyjnej drodze. Utrzymujemy stały kontakt ze wszystkimi stypendystami i absolwentami, a oni stanowią silną grupę przyjaciół, ludzi o różnych pajsach
i talentach, którzy wiedzą, że mogą zawsze liczyć na swoją pomoc i radę.

slider-img-1-510x406
slider-img-2-510x406
Stypendia
To podstawowa forma wsparcia jaką oferuje Fundacja. Co roku otrzymuje je ok. 50 osób z całej Polski, najczęściej z małych miast i wsi. Comiesięczna pomoc w wysokości od 400 do 1500zł umożliwia rozwój, bez zważania na problemy, z którymi zmagają się młodzi ludzie w toku swojej edukacji. Stałe wsparcie pozwala podjąć decyzję o studiach w dużym ośrodku akademickim w Polsce lub za granicą, pokrycie opłat za udział w obozach naukowych, konferencjach, zakup materiałów naukowych.
thumb1
thumb2
Wakacyjne spotkania
Wakacyjne spotkania, warsztaty i szkolenia pozwalają na pracę w multidyscyplinarnych zespołach, tworzenie przekrojowych projektów, przepływ wiedzy i doświadczenia. Wsparcie ze strony doświadczonych trenerów pozwala stypendystom zdobyć kompetencje, których nie dają szkoły i uczelnie.
thumb3
thumb4
Budowanie sieci kontaktów
Stypendyści i absolwenci Talentów to grupa osób o bardzo szerokich zainteresowaniach i różnych pasjach. Uczą się i pracują w Polsce oraz za granicą. Udział w programie pozwala im nawiązać kontakty z ludźmi, którzy doskonalą się w różnorodnych dziedzinach. Długie rozmowy i dyskusje w trakcie spotkań organizowanych w ciągu roku akademickiego pozwalają na biskie poznanie i wymianę doświadczeń i poglądów Często rodzą się przyjaźnie na całe życie.
thumb5
thumb6
Spotkania z inspirującymi gośćmi
Spotkania z mentorami i inspirującymi osobowościami pozwalają na bezpośrednia rozmowę i poznanie znanych i ciekawych osób z życia społecznego, politycznego czy kulturalnego. Pozwala to nabrać dystansu i poznać różne punkty widzenia. W toku edukacji stypendyści mają szansę nauczyć się sztuki argumentacji od najlepszych, poszerzyć horyzonty i dyskutować swoje pomysły ze specjalistami reprezentującymi różne dziedziny.
thumb7
thumb8
Absolwenci dla stypendystów
Absolwenci, którzy skorzystali z pomocy Fundacji, często już w trakcie swojej pierwszej pracy zawodowej postanawiają wspomóc aktualnych stypendystów - prowadzą warsztaty, dzielą się swoim doświadczeniem oraz nierzadko sami fundują stypendia. W 2021r. zainaugurowaliśmy I edycję Programu Mentoringowego Talentów, w którym 12 par złożyonych z abosolwentów i stypendystów przez cały rok pracuje nad wybranymi celami rozwojowymi.
thumb9
thumb10
Program coachingowy wspierający stypendystów i absolwentów
Realizowany przez nas program coachingowy angażuje grupę trenerów, psychologów, coachów z całejPolski. W ramach indywidualnych spotkań oferują pomoc tym, którzy w trakcie rozwoju swojej kariery potrzebują wsparcia i doradztwa.
thumb11
thumb12
Sprawozdania z działalności

Każda wpłata Fundatora oznacza pomoc dla konkretnej osoby. Fundacja jest transparentna w swoich działaniach. Co roku publikowane jest sprawozdanie finansowe i merytoryczne - pełna dokumentacja tego, w jaki sposób zostały rozdysponowane powierzone fundacji środki.

Dostępne sprawozdania za minione lata:  2023 Ι 20222021 2020 I2019 2018 2017 2016 2015 | 2014 | 2013 | 2012

Mentor
"Młodość, entuzjazm, ciekawość świata, niezgoda, marzenia, ambicje i TALENTY zmieniają świat".
Krystyna Janda
Mentor
"Warto wspierać tych co mają skrzydła, po to, by mogli polecieć wysoko".
Piotr Voelkel
Mentor
"Jeżeli wiedza zmienia ludzi, a ludzie zmieniają świat, to wiedza zmienia świat".
Paweł Potoroczyn

Używamy plików cookies w celach analitycznych, marketingowych i społecznościowych. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Szczegóły: polityka prywatności.

Akceptuję